O nama

Knjižnica Gimnazije Franje Petrića na interaktivnoj karti školskih knjižnica Republike Hrvatske.

VODIČ ZA KORISNIKE:

Školska knjižnica teži biti informacijsko, medijsko, komunikacijsko i kulturno središte škole; mjesto čitanja, učenja, stvaranja, okupljanja i druženja.

FOND

Knjižnica prikuplja, obrađuje i daje građu korisnicima na korištenje. Fond naše školske knjižnice čine:

– referentna zbirka (enciklopedije, rječnici, leksikoni, atlasi..)

– beletristika ( lektira i ostala djela hrvatske i svjetske književnosti umjetničkog i/ili zabavnog karaktera)

– zbirka stručne literature (klasificirana prema nastavnim predmetima)

– zbirka priručnika za pripremu ispita državne mature

– zbirka časopisa

– zbirka AV (audiovizualne) građe

– sitni tisak (brošure, letci i sl.)

– zbirka udžbenika

– društvene igre

KNJIŽNIČNE USLUGE

• posudba knjižnične građe