Datum objave: 10. travnja 2024.
Kategorija: Vijesti

Gimnazija Franje Petrića Zadar odabrana je za predstavljanje Republike Hrvatske u najvećem obrazovnom istraživanju na svijetu

U našoj školi 9. i 10. travnja 2024. u organizaciji koordinatorice provedbe prof. Elizabete Dorkin-Milković i IKT koordinatora provedbe prof. Andrije Vanjaka provedeno je probno istraživanje PISA 2025.

Svrha je probnog istraživanja ispitati psihometrijske karakteristike novih PISA zadataka, testirati ispitne procedure i provjeriti tehničku spremnost škola i opreme za provedbu glavnoga istraživanja 2025. godine.

U svakoj odabranoj školi petnaestogodišnji učenici rješavat će online PISA test usmjeren na prirodoslovnu pismenost kao glavno ispitno područje te na matematičku i čitalačku pismenost kao sporedna ispitna područja. Osim toga, dio učenika u svakoj školi rješavat će ispit iz inovativne domene “Učenje u digitalnom svijetu”, a dio učenika rješavat će i ispit iz engleskog jezika kao stranog jezika kojim će ispitivati njihove vještine čitanja, slušanja i govorenja u engleskom jeziku.

Više informacija o PISA testiranju u školama dostupno je u informativnom letku i na mrežnim stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja, https://pisa.ncvvo.hr/

Izložba astrofotografije Astronomske udruge Zadar

U holu Gimnazije Franje Petrića Zadar postavljena je izložba astrofotografije koja prikazuje nebeska tijela i galaksiju. Izložbu je postavila Astronomska udruga Zadar, Zadar koja u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Zadarske županije provodi popularizaciju...

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content